Chcete-li se zbavit pneumatiky na břiše, tak vězte, že se nedá zhubnout pouhá pneumatika, ale hubne se ze všech částí těla téměř souměrně. Můžete cvičit jak blázni, ale vrstvy tuku se nezbavíte. Nejprve je nutné začít spalovat tuky kompletně a to lze pouze prostřednictvím cvičení a vhodné stravy. Tato vhodná kombinace vám pomůže zhubnout, ale je nutné brát v potaz, že břicho nezhubnete za týden nebo měsíc, ale v řadě případů to trvá několik měsíců, rok nebo i přes dva roky.
Mnoho lidí předpokládá, že když bude pravidelně cvičit pouze břicho, tak se břišní pneumatika časem spálí. Jedná se ale o častý mýtus. Ale ve výsledku si můžete dokonce i uškodit. Máte-li obezitu, tak při nešetrném cvičení si můžete poškodit krční páteř a záda. Právě proto se obézním vůbec nedoporučuje posilovat břicho, ale raději kompletně a šetrně posilujte. Pokud avšak máte menší špek nebo špíček, tak si po neustálém posilování na břiše brzy nahmatáte svaly, ale pod vrstvou tuku.
Ujíždíte na sušenkách, čokoládě, smaženém jídle, pečivu a prorostlém mase? Tak ty vynechte a raději zvolte zdravou variantu. Dejte si ovoce a zeleninu, zdravě připravené jídlo, celozrnné pečivo, kvalitní maso, ryby, oříšky, olivový olej, atd. Uděláte tak mnoho i pro své zdraví, nejen pro svou linii. Poznámka: nevhodné potraviny se velmi často ukládají právě v břišní pneumatice.
Pravidelná strava pomůže udržet stimulovaný metabolismus. Z tohoto důvodu jezte co tři hodiny, připravte si ale menší porce a navíc jezte i pomalu. Před spaním si naopak dejte dvou až tříhodinovou pauzu, ať neuleháte s plnějším žaludkem. Večer už nejezte velké množství sacharidů, protože se už nestihnou strávit.
I když to tak nevypadá, tak i pitný režim má na břicho významný vliv. Denně vypijte nejméně 1,8 litru vody (neochucené) a k tomu alespoň 3 šálky kvalitního zeleného čaje. Zelený čaj má výborné účinky na metabolismus a napomáhá ke spalování tuku a voda zase na trávení.
Sice se pořád doporučuje na spalování tuků kardio cvičení, ale to není tak účinné jako intervalový trénink. Stačí cvičit tři dny v týdny po 20 - 30 minutách. Intervalový trénink neboli vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT) je založen na tom, že nejprve se při cvičení rozehřejete (stačí pár minut) a následně střídáte cvičení s nízkou intenzitou a vysokou intenzitou. Což v praxi vypadá, že minutu běžíte nebo jedete velmi volně a poté minutu s největším nasazením. Tento úsek zopakujte 6 - 10x. Výborný je na tento typ tréninku běh, jízda na spinningovém kole, trenažéru, elipticalu nebo skákání přeš švihadlo. Časem se pneumatika na břiše i špíčky na těle změnší.
Ani na posilování nezapomínejte a to jak břicha, tak i celého těla. Důležité je posilovat nejen břišní, zádové a hýžďové svalstvo, ale i ostatní svaly na těle. Můžete posilovat v posilovně, doma nebo i využit různých programů na celé tělo (např. pilates, kalanetika). Břicho stačí posilovat dvakrát týdně, rozhodně jej neposilujte každý den (více o tom, najdete tady). K čemu by vám jinak bylo menší břicho a povolené svaly?
Mezi výborné cvičení patří cvičení jako deska. Lehněte si na podlahu, pak se souměrně zapřete o nohy a ruce a vytvoříte takovou desku. Snažte se udržet ve zpevněné poloze pár minut a pak zase jděte dolů. Stejným způsobem můžete ve zpevněné poloze zůstat i na boku. Také nezapomeňte na podsazenou pánev, zatažené břicho a důležité je mít i narovnaná záda.
Dostatečně dlouhý spánek je pro organismus velmi důležitý, protože si odpočine a zregeneruje. Tím pádem pak budete více produktivní a snížíte i riziko rozvoje různých onemocnění. Během spánku se produkuje hormon leptin, který je zodpovídá za menší chuť k jídlu.
Pneumatika kolem pasu je dosti riziková, protože při vyšším obvodu je i vyšší šance onemocnět různými nemocemi, mezi které patří cukrovka nebo kardiovaskulární nemoci. Dělejte proto něco se svým břichem co nejdříve.